Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim czasie dosyć popularnym zagadnieniem. Informacje na jej temat bywają jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, jakie to uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią łączą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem udzielanych pożyczek przechwytywali lokale mieszkalne biednych osób.

Prawda jawi się być jednak odrobinę bardziej skomplikowana niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie możemy oceniać w sposób ogólny określonego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron zdaje sobie sprawę ściśle na co się zgadza. IAMSport

Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równorzędne strony, jaka to zasada mieści się polskim KC. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w określonej wysokości a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w ustalonym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i kosztami.
kliknij aby przeczytać więcej
Z racji tego, że prywatny inwestor nie posiada przywilejów banku (np. nie będzie w stanie weryfikować pożyczkobiorcy w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie nieskomplikowana konstrukcja od strony prawnej.