Pożyczka pod zastaw - minimum formalności i maksimum korzyści.

pozyczka hipoteczna
Pożyczka pod zastaw to szczególnego rodzaju umowa, której główne warunki są ustalone w regulacjach kodeksu cywilnego. W pierwszej kolejności pożyczka to umowa na bazie, której to 1-a ze stron pożyczkodawca zobowiązuje się przekazać na pożyczkobiorcę własność ustalonej kwoty pieniędzy lub rzeczy określonych co do gatunku (np. dwadzieścia ton węgla, 2-ie tony mąki). Z kolei pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą liczbę pieniędzy lub rzeczy opisanych co do gatunku i tej samej jakości. Co więcej umowa pożyczki, której to kwota wykracza ponad 500 złotych musi być zatwierdzona pismem. Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org

Niezależnie od tego na bazie reguły swobody umów strony umowy mają prawo dołożyć następne warunki. Na ogół są to odsetki, które odbiera pożyczkodawca. Ich wielkość jest zróżnicowana i każdy kto decyduje się na wzięcie pożyczki musi zwracać specjalną uwagę na tego typu zapis umowy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest szczególnym rodzajem umowy.

Na jej podstawie pożyczkodawca, którym jest osoba fizyczna oferuje ustaloną kwotę pieniędzy (na ogół są to sumy rzędu kilkunastu tys. zł) a pożyczkobiorca zobowiązuj się otrzymaną pożyczkę zwrócić wraz z doliczonymi odsetkami za czas w którym będzie dysponował pieniędzmi. Jest jasnym, że osoba zadłużona nie posiada porządnej historii kredytowej a w związku z tym standardowej pożyczki lub kredytu w agencji bankowej nie uzyska. Dlatego też prywatny inwestor pragnąc ochronić spłatę przekazanej pożyczki ustanawia zabezpieczenie przez dokonanie zapisu na hipotece zastawianej posiadłości. Być może pożyczka pod zastaw nie jest najtańszą propozycją ale dla dużej ilości ludzi wyłącznie możliwą do uzyskania.