Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W aktualnych czasach znacznie wzrosła cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest nadzwyczaj pożądanym typem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam także wysoko użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko poprzez bank ale również poprzez osobę prywatną.
przejdź do strony internetowej

Generalnie jesteśmy w stanie wyróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Są między nimi konkretne rozróżnienia, które to posiadam nadzieję poniższy materiał uwypukli. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, nabycie mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób sprecyzowany w umowie kredytu. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w dość krótkim czasie zaspokoić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.
Czytaj dalej http://www.nexopia.com
Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana u notariusza. Dodatkowo pożyczkodawca posiada możliwość się asekurować przez wpis w części IV KW - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.