Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych wszystko co typowy Kowalski powinien wiedzieć

http://podzastaw.org
opublikowane tutaj
Popularnny dwu tygodnik o tematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dane statystyczne z których wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swojego obciążenia. Przyczynia się do wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest właściwa pomoc. Jedną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej szukać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak zawiłej sytuacji jest osoba zadłużona. W przypadku gdy nie spłaca swych zobowiązań to praktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Choć takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Fundamentalnym rodzajem pomocy z jakiej posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową zaletą jest to, że nikt nie weryfikuje danych znajdujących się w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym wypadku jest porozumienie nawiązane pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Dlatego też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o takową pożyczkę mamy możliwość się starać.