Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowejJuż teraz wypada powiedzieć, że w minionym czasie spore zamieszanie na naszym rynku usług pożyczkowych zrobiła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii dawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt uzyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, to znaczy takiego rodzaju które były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tej chwili taktyka kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest stosunkowo trudne i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo atrakcyjna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w problematyce finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego są dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.