Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużnikówKażda osoba, która chociaż raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z nomenklatury finansowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłuszczyć te fundamentalne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, jaka została powołana do życia przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak by polityka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp mają wyłącznie banki. Trafiają do niej dane o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zyskujemy za określone działania.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość uzyskać bez analizy informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają pokaźne spóźnienia. Musimy tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.